Lokala företag sökes – var med och utveckla framtidens hockey i Sollentuna
Sollentuna HC är en ideell förening som varje vecka samlar hundratals barn, ungdomar och vuxna i vår hockeyverksamhet. Genom hockeyskola, ungdoms-, junior-, senior-, para-, veteran- och rekreationshockey skapar vi gemenskap, rörelseglädje och utvecklingsmöjligheter för människor i alla åldrar.
Som ideell förening är vi beroende av engagerade samarbetspartners för att kunna fortsätta utveckla verksamheten och hålla hockeyn tillgänglig för så många som möjligt utan att tumma på kvaliteten.
Vad ert stöd bidrar till
🏒 Fler barn och ungdomar i rörelse
🥅 Utrustning, utbildning och utveckling för våra lag
📉 Rimliga avgifter för spelare och familjer
🌟 Fortsatt utveckling av våra verksamheter inom ungdoms-, junior-, senior-, para-, veteran- och rekreationshockey
Välj själv vad ni vill stödja
Vi vet att olika företag har olika hjärtefrågor. Därför kan ni själva välja om ert stöd ska gå till hela föreningen eller rikta sig till någon speciell del av vår verksamhet eller särskilda projekt och utvecklingsinsatser.
Vi tror på långsiktiga samarbeten där både föreningen och företaget får ut värde av partnerskapet. Oavsett om ni vill bidra genom sponsring, produkter, tjänster eller andra resurser hjälper vi gärna till att hitta ett upplägg som passar just er verksamhet.
Vill ni vara med och göra skillnad?
Kontakta gärna:
Jeanette Claesson
070-734 13 29
claessonjeanette@hotmail.com
Sponsoransvarig
el.
Andreas Gillberg
073-633 70 33
andreas.gillberg@sollentunahockey.com
Kommunikationsansvarig
När ni samarbetar med Sollentuna HC investerar ni inte bara i hockey – ni investerar i människor, gemenskap och ett aktivt Sollentuna.

